move on

Říjen 2010

Všechny ty dýně a tak...

30. října 2010 v 12:09 | Nameless |  Když píšu já...
my-blueworld.blog.cz
Halloween je fajn svátek. Jasně, já vím, že ho hodně lidí tady u nás nesnáší. Je to prostě Amerika a cizí svátky se neslaví. Nemáte ten svátek rádi jen kvůli tomu, že je americký? Připadá vám hloupé že děti chodí převlečeny za strašidla a koledují? Vždyť na Velikonoce se u nás děje něco podobného, akorát že ten výsledek nemají být postrašené děti, ale zmlácené děti. To je podle vás lepší? Kdyby to nebyl americký svátek, ale český možná byste ho rádi měli viďte? Ubozí lidé..všechno soudí jen podle toho odkud to pochází...

Já ho mám ráda. Nemůžu ho nikdy slavit uplně, protože tady to prostě nejde, ale udělám si nějakou tu dýni s divným ksichtem, večer si v ní zapálím svíčku a ve tmě na ni koukám a přemýšlím si. Pak si třeba pustím nějaký hezký Halloweenský film. Třeba The Crow nebo The nightmare before christmas z Halloweenského městečka. Je to takový hezký, trošku temný večer, který se mi moc líbí.

A víte co? Je mi uplně jedno, že většina lidí Halloween nemá ráda. Já si dneska udělám dýni a zítra budu mít fajn večer. Trick or Treat!

my-blueworld.blog.cz
 (lovehounter.deviantart.com)

Jako na houpačce..

29. října 2010 v 10:48 | Nameless |  Když píšu já...
Nálady se u mě střídají někdy tak rychle, že to ani nestíhám rozlišovat. Ale možná za to ani nemůžu. Může za to okolí. Lidi. Jo. Jeden den jste s někým kdo je tak úžasný, že si říkáte "jak je to vůbec možné?" a všechno je fajn, je vám skvěle. Druhý den s ním být nemůžete a tak najednou přijde někdo jiný a tu náladu vám zkazí. Řve po vás, je protivný, připadá vám jako byjste dělali špatně uplně všechno i když to tak není. A nálada s předchozího dne je fuč..uletěla. Zvláštní.

Nebo jednou máte zase dobrou náladu. Sice se neděje nic tak moc úžasného, ale neděje se ani nic špatného, takže je to tak nějak v normálu a jste celkem spokojení. Najednou vás začne obtěžovat hlava.. Vaše hlava. Dělá si co chce. Přemýšlí si o čem chce. Všechno vidí špatně a vy jí nemůžete říct DOST! Nejde to, nemůžete ji ovládat a tak ji necháte přemýšlet a tom co je špatně, co bylo, co by mohlo být a tahá vás to dolů. Nemáte se jak bránit.

Všechno je to tak zamotané. Nálada je divná věc. A tenhle článek taky....

my-blueworld.blog.cz

Když nejde spát, ale jde snít

24. října 2010 v 23:05 | Nameless |  Když píšu já...
Hodně často ležím v posteli před usnutím třeba i dvě, tři hodiny. Špatné usínání, špatné spaní. Už jsem si zvykla. Ale dneska mě to nebaví. Jo...zítra je sice škola, ale co... Divný večer, divná noc. Aspoň, že tenhle týden to sezení v lavici bude trvat "jen" dva dny. Volno se blíží. Celou dobu se těším. Vlastně pořád se těším. Ale, nevím proč, děsím se konce volna. Ještě ani nezačalo a už přemýšlím, kdy bude další.

Všechen krásný čas a chvíle kdy je vám fajn nebo vám i není fajn, ale máte oddych od školy utíkají rychle. Nenávidím čas. Jen podvádí. Je to hnusný a falešný podvodník..Ví to každý.

Má nálada je teď zvláštní. Není dobrá, to vím, ale není ani tak špatná. Moje špatná nálada vypadá jinak. Vypadá mizerně a děsivě a žere mě. Ale tahle nálada co ji mám teď není taková. Není dobrá, není špatná, není ani normální. Kdybych si to rozdělila na stupnici 1-10, s tím že 1 je nejlepší, bylo by to asi tak nějak 7. Jo..7. Sedmička je takové to číslo, které lidi považují za "šťastné". Ale teď zrovna taková není.

Ztrácím se ve svém vykecávání. Už ani nevím, co píšu a jestli to dává smysl. Zvláštně zvláštní. Ou..to slovo používám teď čím dál častěji. Zvláštní nebo divné, pořád je všechno takové...
Nechápajícně zase odcházím spát..snad.. A nebo si aspoň jen tak snít s otevřenýma očima. Třeba mě to zas začne bavit..

Zvláštní nemyslíte?


Sigur Ros - Hufupukar

23. října 2010 v 16:21 | Nameless |  Hudba
Zvláštní a snílkovské...


Je jich 63...

23. října 2010 v 14:14 | Nameless |  Když píšu já...
my-blueworld.blog.cz
Fantasy. Definici na tohle si najdete i v googlu. Já bych mohla normálně poskládat článek ze slov, tak, jak se to dělá, ale proč? Udělejte si to sami. Podle sebe. Každý má svou fantazii, která tvoří fantasy. Tohle je ta má...Mých 63 fantasy slov pro tuhle chvíli.
my-blueworld.blog.cz
život, rolničky, fantazie, fotka, kopretina, přátelství, třináctka, barvy, film, víly, hvězdy, skřítkové, divno, tma, světlo, lístek, únik, příroda, podkolenky, květiny, nikdo, hrad, smrt, vůně, kouzla, voda, Burton, elfové, hudba, cinkot, obrázek, jiskra, oči, představivost, zvláštní, oheň, jednorožec, jiné, knížka, daleko, nebe, štěstí, snění, nenávist, srdce, krev, kotě, pohádka, svět, tajemno, spirála, upír, sukně, pruhy, krajina, létání, radost, motýlci, modrá, sny, láska, křídla, JÁ....
my-blueworld.blog.cz
my-blueworld.blog.cz
 (mirademona.deviantart.com)

Někdo nemá to "štěstí"....

12. října 2010 v 16:48 | Nameless |  Když píšu já...
my-blueworld.blog.cz
Hřbitov. Někdo by mohl říct, že uplně každý tam jednou skončí. Ale co když ne? Co když se prostě...ztratíte. Ztratíte jinam...

Hřbitovy jsou místa, kam pohřbíváme mrtvé lidi.. Aby měli klid, pokoj. Prostě, aby měli nějaké své místo i po smrti. Jenže někteří to štěstí, dostat se tam, nemají...

Nedávno jsem viděla film The lovely bones. Byl natočen podle knížky, kterou jsem si taky hned pujčila, protože se mi ten film vážně moc líbil. Má stejný název (v češtině to ale uvádějí jako Pevné pouto). V knížce je toho samozřejmě víc. Ale v téhle o hodně víc. Film je dost zkrácený, ale ta hlavní myšlenka tam je a i přes to, že knížka je jinak, je v ní všechno do detailů a děj končí "dál", tak na film názor neměním. Je úžasně natočený.

Film i knížka začínají slovy "Jmenuji se Susie Salmonová...bylo mi 14 let, když mě zavraždil...". Už jen když jsem ušlyšela tohle, chtěla jsem se podívat na víc a prostě vědět jak tohle může pokračovat, když to začíná smrtí?

Nechci tu vyprávět děj filmu, i když bych mohla aspoň kousek. Ale ne. Podívejte se sami. Stojí to za to. Tu mi šlo prostě jen o to, že hlavní postava - Susie - své místo na žádném hřbitově nenašla. Její tělo bylo pro ostatní "ztraceno". Takže její duše také. Pryč. Ztracená. Žádný hřbitov. Nic.

my-blueworld.blog.cz

Hezké :)

10. října 2010 v 20:47 | Nameless |  Když píšu já...
Moc hezký den, ten dnešek. :) Moc hezký. Počasí tak nádherně podzimní. To pravé podzimní počasí. Podzimní slunce, barevné listí okolo a houpací lavička, na které nejsem sama. :) Nádherné odpoledne.. To je tak velká neuvěřitelnost, jak takové jedno úžasné odpoledne dokáže změnit náladu. Poslední dny byly mizerné, ale teď je to zas fajn..moc fajn. :) Děkuju Ti!

my-blueworld.blog.cz

To je ten "podzimní vzduch"...

8. října 2010 v 15:13 | Nameless |  Když píšu já...
Na slovo "podzim" mě toho napadá tolik. Tak moc slov, které bych sem mohla napsat, ale nejde to protože by to byl nepořádek naházených slov a navíc by mi na to nestačil čas asi do půlnoci. Tak snad to zvládnu zkrátit...

Je nádherný, ale i smutný. Jo..podzim má dvě stránky a ví to každý. Jedna je ta ošklivá. Lidi obvykle podzim nemají moc rádi. Říkají, že je chladno, stále prší, všude je plno bláta a tak dále... Já mám ale podzim ráda. I když s ním se ty zhoršují takové ty divné stavy. Prostě jsou tu divné nálady častěji. Ale pokud zapomenu na ty divno-nálady a blátivé dny najdu si i ty hezké podzimní. Ty kdy je sice trochu chladno, ale zárověň malinko svítivo (a to ne tak horce a moc jako v létě, to je fajn). To se pak můžete procházet tím barevným listím. které při vaších krocích vydává zvuky jako "ššš, ššš". :)

Já už tu jednou psala takový článek o podzimu. Nedávno. Nedávno, když jsem začala vnímat to podzimní počasí. Je fajn mít takové ty pocity kdy poznáte "to je ten podzimní vzduch", "to je ten zimní" a další....

Pořád si budu říkat, že jsem toho napsala málo a napsala jsem to jinak než bych chtěla, protože o podzimu se toho dá napsat tolik a tolika způsoby...ale..tohle je prostě můj podzim. No co..kdykoliv si sem můžu připsat to co mě napadne k podzimu..


La Valse d'Amélie (Yann Tiersen)

8. října 2010 v 14:56 | Nameless |  Hudba
Možná někteří znáte ten kráně úžasný film Amelie z Monmartru. Hlavním soundtrackem k tomuto filmu je sice Comptine D'Un Autre Ete L'Apres Midi, který také stojí za poslech, ale já sem teď dávám jiný. Tenhle je taky krásný. A ještě lepší je si to dát do sluchátek. Škoda, že má jen nějaké dvě minuty....