move on

Tři skutečné příběhy o drogách

16. srpna 2008 v 15:09 | Nameless |  O drogách
Příběh první.
Jednoho dne se v porodnici v New Yorku narodily tři děti. Jedno z novorozeňat začalo velmi plakat a nebylo k utišení. Za několik hodin dostalo toto novorozeně prudké křeče, a bylo viditelné, jak hrozně trpí.

Běžné uklidňující prostředky nepůsobily. Jednoho lékaře napadlo zkoumat zdraví matky dítěte. Narkomanka! Okamžitě pochopil, že dítě se narodilo už jako narkoman a zdědilo prokletou závislost rodičů. Po dobu, kdy se vyživovalo z matčina těla, mělo zajištěno dávku drogy. Už se narodilo jako člověk, závislý na drogách, které brala jeho matka!
Po odstavení od drogy zakoušelo obvyklou trýzeň, která se dostavuje po vynechání drogy /abstinenční syndrom/. Lékař nemohl pro utišení malého človíčka nic udělat, než mu dát jeho dávku - jedu.
Sestra připravila tento nezvyklý úkon - injekci a křik po chvíli ustal. Předčasný narkoman se uklidnil, protože jeho hlad po droze ukojila injekce heroinu. Kdyby se včas tímto způsobem nezasáhlo, dítě by bolestem podlehlo. Jakým právem ho připravila jeho matka zdraví dřív než se narodilo!

Příběh druhý.
Po diskotéce se skupinka chlapců a děvčat ubírala domů. Zdálo se jim, že den nějak brzy skončil a domů se jim ještě nechtělo. Uvítali návrh jednoho z nich, kterého poznali dnes večer, aby šli k němu a chvíli se ještě pobavili.
Bydlel nedaleko. Přivedl je do místnosti, která nevypadala jako domov, spíše jako kancelář. Vypili nabídnutý alkohol a jejich nálada byla na vrcholu, když jejich nový přítel je vybídl, aby si píchli jen malé množství drogy a hned jim to předvedl. Pro některé z nich už to nebylo novinkou, s nadšením přijali. Ti z nich, kteří to ještě neznali, nechtěli před partou vypadat tak nesvětácky, taky alkohol jim dodal odvahy, zkusit to. Rozešli se pozdě v noci.
Alena s jen na chvíli posadila na lavičku s tím, že svou pospíchající kamarádku doběhne.
Nedoběhla už nikam. Našli ji až ráno, schoulenou na zemi za lavičkou. Nedalo se jí pomoci. Dávka heroinu byla pro ni příliš silná.

Příběh třetí.
Další skutečný příběh je z doby, kdy studenti chodili pravidelně na brigády. Tentokrát zaúřadoval alkohol.
Studenti 1. ročníku jisté vysoké školy se vlastně na sběru brambor poznávali, protože brigáda jim začala hned na začátku prvního semestru. Všem bylo mezi kamarády, se kterými mají prožít několik příštích let, dobře. Lidé z vesnice byli přátelští, starosti neměli žádné. Dobrou náladu si dodávali navíc alkoholem. Večer po práci si koupili několik lahví vodky a bylo jim výborně. Později únavou a popíjením pospávali. Chlapci bydleli v domku s verandou, byl krásný teplý večer. Nikoho nepřekvapilo, že jeden z nich ulehl na verandovou lavičku a usnul. Když ostatní odcházeli do svých postelí, asi ho nechtěli budit. Škoda, tehdy ho ještě mohli zachránit. Jako úder bleskem zapůsobila ráno zpráva, že Jaromír na té lavičce zemřel. Dávka alkoholu byla příliš velká pro jeho srdce. Ani nevěděl, že ho nemá úplně v pořádku.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


.